خانه / مراسم و جشنواره / پیش بینی برندگان «اسکار» ۲۰۲۰ به انتخاب نویسندگان دنیای سینما

پیش بینی برندگان «اسکار» ۲۰۲۰ به انتخاب نویسندگان دنیای سینما

همانطور که اسکار ۲۰۲۰ در تاریخ ۲۱ بهمن برگذار خواهد شد، قصد داریم تا پیش از شروع این مراسم، پیش‌بینی از برندگان این دوره از مراسم سالیانه آکادمی علوم و هنر داشته باشیم. با دنیای سینما همراه باشید.

نود و دومین دوره از مراسم اسکار در حالی برگذار میشود که این مراسم تحت شعاع نبود کارگردانان زن و همچنین حضور نداشتن بازیگران سیاه‌پوست قرار گرفته است. اما در این دوره، شاهد حضور فیلم‌های مهم از کارگردانان مطرح سینما هستیم، جایی که «جوکر» با تاد فیلیپس، «۱۹۱۷» با سم مندس، «مرد ایرلندی» با مارتین اسکورسیزی، «فورد در برابر فراری» با جیمز منگولد و «داستان ازدواج» با نوآ بامباک حضور دارند. در این دوره از مراسم اسکار، شاهد نامزدی چهره‌های آشنایی همچون «برد پیت»، «لئوناردو دیکاپریو»، «آل پاچینو»، «جو پشی»، «شارلیز ترون» و «اسکارلت جوهانسون» هستیم. در این نوشته ویژه قصد داریم تا پیش‌بینی بر برندگان این دوره از مراسم اسکار از نگاه نویسندگان وبسایت دنیای سینما داشته باشیم، با ما همراه باشید.

نامزدهای این بخش، فیلم‌های؛ «۱۹۱۷»، «فورد در برابر فراری»، «مرد ایرلندی»، «جوجو ربت»، «جوکر»، «زنان کوچک»، «داستان ازدواج»، «روزی روزگاری در هالیوود» و «پارازیت» میباشد.

 • برنده: «پارازیت»

نامزدهای این بخش، کارگردانانی همچون؛ «سم مندس» برای فیلم ۱۹۱۷، «تاد فیلیپس» برای فیلم جوکر، «مارتین اسکورسیزی» برای فیلم مرد ایرلندی، «کوئنتین تارانتینو» برای فیلم روزی روزگاری در هالیوود و «بونگ جون-هو» برای فیلم پارازیت میباشد.

 • برنده: «سم مندس» برای کارگردانی فیلم ۱۹۱۷

نامزدهای این بخش، فیلم‌های؛ «پارازیت» از کره جنوبی، «بدن مسیح» از لهستان، «هانی‌لند» از مقدونیه شمالی، «بینوایان» از فرانسه و «درد و افتخار» از اسپانیا میباشد.

 • برنده: «پارازیت» به کارگردانی بونگ جون-هو

نامزدهای این بخش، انیمیشن‌هایی همچون؛ «چگونه اژدهای خود را آموزش دهید: جهان پنهان»، «من بدنم را از گم کردم»، «کلاوس»، «داستان اسباب بازی ۴» و «حلقه گمشده» میباشد.

 • برنده: «کلاوس»

نامزدهای این بخش، «سم مندس و کریستی ویلسون» برای فیلم ۱۹۱۷، رایان جانسون برای فیلم «چاقوکشی»، «نوآ بامباک» برای فیلم داستان ازدواج، «کوئنتین تارانتینو» برای فیلم روزی روزگاری در هالیوود و «بونگ جون-هو و جین وون-هان» برای فیلم پارازیت میباشد.

 • برنده: «بونگ جون-هو و جین وون-هان» برای فیلم پارازیت

نامزدهای این بخش، نویسندگانی همچون؛ «استیون زیلیان» برای فیلم مرد ایرلندی، «تایکا وایتیتی» برای فیلم جوجو ربت، «تاد فیلیپس و اسکات سیلور» برای فیلم جوکر، «گرتا گرویگ» برای فیلم زنان کوچک و «آنتونی مک‌کارتن» برای فیلم دو پاپ میباشند.

 • برنده: «تایکا وایتینی» برای فیلم جوجو ربت

نامزدهای این بخش، «خوآکین فینیکس» برای فیلم جوکر، «آنتونیو باندراس» برای فیلم درد و افتخار، «لئوناردو دیکاپریو» برای فیلم روزی روزگاری در هالیوود، «آدام درایور» برای فیلم داستان ازدواج و «جاناتان پرایس» برای فیلم دو پاپ میباشند.

 • برنده: «خوآکین فینیکس» برای ایفای نقش در فیلم جوکر

نامزدهای این بخش، بازیگرانی همچون؛ «سینتیا اریوو» برای فیلم هریت، «اسکارلت جوهانسون» برای فیلم داستان ازدواج، «سیرشا رونان» برای فیلم زنان کوچک، «شارلیز ترون» برای فیلم بمب‌خبری و «رنی زلوگر» برای فیلم جودی میباشند.

 • برنده: «رنی زلوگر» برای ایفای نقش در فیلم جودی

نامزدهای این بخش، بازیگرانی همچون؛ «تام هنکس» برای فیلم یک روز زیبا در همسایگی، «آنتونی هاپکینز» برای فیلم دو پاپ، «آل پاچینو» برای فیلم مرد ایرلندی، «جو پشی» برای فیلم مرد ایرلندی و «برد پیت» برای فیلم روزی روزگاری در هالیوود میباشند.

 • برنده: «برد پیت» برای ایفای نقش در فیلم روزی روزگاری در هالیوود

نامزدهای این بخش، «کتی بیتز» برای فیلم ریچارد جویل، «لورا درن» برای فیلم داستان ازدواج، «اسکارلت جوهانسون» برای فیلم جوجو ربت، «فلورنس پیو» برای فیلم زنان کوچک و «مارگو رابی» برای فیلم بمب‌خبری میباشند.

 • برنده: «لوار درن» برای ایفای نقش در فیلم داستان ازدواج

نامزدهای این بخش، آهنگسازان فیلم‌هایی همچون؛ «جوکر»، «۱۹۱۷»، «زنان کوچک»، «داستان ازدواج» و «جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر» میباشند.

 • برنده: «هیلدو گودنادوتیر» برای فیلم جوکر

نامزدهای این بخش، فیلم‌های؛ «انتقام‌جویان: پایان بازی»، «۱۹۱۷»، «مرد ایرلندی»، «شیر شاه» و «جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر» میباشد.

 • برنده: «انتقام‌جویان: پایان بازی»

نامزدهای این بخش، از فیلم‌های؛ «۱۹۱۷»، «مرد ایرلندی»، «جوجو ربت»، «روزی روزگاری در هالیوود» و «پارازیت» میباشد.

 • برنده: «۱۹۱۷»

نامزدهای این بخش، چهره‌پردازانی از فیلم‌های؛ «۱۹۱۷»، «بمب‌خبری»، «ملیفسنت: رازهای شیطان»، «جودی» و «جوکر» میباشد.

 • برنده: «بمب‌خبری»

نامزدهای این بخش، طراحانی از فیلم‌های؛ «جوجو ربت»، «روزی روزگاری در هالیوود»، «مرد ایرلندی»، «جوکر» و «زنان کوچک» میباشد.

 • برنده: «زنان کوچک»

نامزدهای این بخش، تصویربردارانی همچون؛ «راجر دیکنز» برای فیلم ۱۹۱۷، «رودریگو پریتو» برای فیلم مرد ایرلندی، «لارنس شر» برای فیلم جوکر، «جارین بلاشکا» برای فیلم فانوس دریایی و «رابرت ریچاردسون» برای فیلم روزی روزگاری در هالیوود میباشند.

 • برنده: «راجر دیکنز» برای فیلم ۱۹۱۷

نامزدهای این بخش، مستندهای؛ «کارخانه آمریکایی»، «غار»، «مرز دموکراسی»، «برای سما» و «‌هانی‌لند» میباشند.

 • برنده: «هانی‌لند»

نامزدهای این بخش از فیلم‌هایی همچون؛ «فورد در برابر فراری»، «مرد ایرلندی»، «جوجو ربت»، «جوکر» و «پارازیت» میباشند.

 • برنده: «فورد در برابر فراری»

نود و دومین دوره از مراسم سالیانه اسکار در تاریخ ۲۱ بهمن برگذار شد و از ساعت؛ ۲:۳۰ دوشنبه،مراسم فرش قرمز و از ساعت؛ ۴:۳۰ دوشنبه مراسم اهدای جوایز برگذار خواهد شد. این دوره از مراسم اسکار نیز همانند سال گذشته، بدون میزبان برگذار خواهد شد. بر اساس نامزدهای معرفی شده، فیلم «جوکر» با یازده نامزدی در بخش‌های مختلف بیشترین شانس را برای دریافت مجمسه طلایی برخوردار است و در رتبه‌های بعدی، دو فیلم «مرد ایرلندی» و «روزی روزگاری در هالیوود» مشترکا از شانس‌های بیشتری نسبت به ساخته تاد فیلیپس برخوردار هستند.

اگرچه این شانس برای پیروزی فیلم ۱۹۱۷ بعنوان بهترین فیلم سال وجود دارد، اما با تحسین منتقدین و همچین اهالی سینما نسبت به ساخته بونگ جون-هو، انتظار میرود تا این فیلم از شانس بیشتری نسبت به ساخته سم مندس برخوردار باشد و بتواند برنده فیلم سال شود. همچنین از دیگر احتمالات این دوره از مراسم، مربوط به بخش «بهترین فیلنامه اقتباسی» میباشد. بر اساس پیش‌بینی تیم تحریریه وبسایت دنیای سینما، انتظار میرود تا این عنوان به تایکا وایتیتی و برای نگارش فیلمنامه جوجو ربت تعلق گیرد، اما با توجه به حواشی این دوره از مراسم، این احتمال وجود دارد تا اسکار بهترین اقتباس به گرتا گرویگ برسد.

منبع: دنیای سینما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *