دوره اتفاقات سریال «ارباب حلقه‌ها» مشخص شد

با خرید حق پخش مجموعه نوشتار منتشر نشده جی آر. آر. تالکین توسط استودیو و شبکه‌ی «آمازون»، اطلاعات چندانی از داستان و تیم بازیگران این سریال منتشر نشده بود. شبکه آمازون عنوان کرده بود که نگارش فیلمنامه‌ی این سریال بر عهده‌ی جان دی. پین و پاتریک مک‌کی خواهد بود. این سریال که قرار است با بودجه عظیم یک میلیارد دلاری تهیه و تولید شود، با انتشار تصویری در حساب توئیتری خود، اطلاعات جدیدی از دوره و بازه زمانی سریال «ارباب حلقه‌ها» را منتشر کرد. آمازون با تصویر و نقشه‌ی زیر و عبارت “به دوره‌ی دوم خوش آمدید”، دوره روایی خود را پیش از اتفاقات سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها متمرکز کرده است.

بر اساس این تصویر، میتوانیم سرزمین نومه‌نور که هدیه‌ای از سوی والارها به انسان‌های اولیه در اتحاد با الف‌ها در نبرد با مورگوت بوده را میتوان مشاهده کرد. لازم به ذکر است که دوره دوم از سرزمین میانه به مدت ۳۴۴۱ سال به طول می‌انجامد و سرانجام آن اتحاد مجدد انسان‌ها با الف‌ها در رشته‌های کوه‌های نابودی و سکانس آغازین عنوان ابتدایی مجموعه ارباب حلقه‌ها، «یاران حلقه» به کارگردانی پیتر جکسون میباشد. اگرچه نقشه‌ی منتشر شده توسط آمازون اطلاعات مهمی را از دوره تاریخی سریال این شبکه را منتشر میکند، اما همچنان لیست بازیگران این سریال به شکل رسمی و تائید شده منتشر و اعلام نشده است و بر اساس نقشه‌ی تصویری منتشر شده توسط آمازون، سریال «ارباب حلقه‌ها» به داستان بسیار قدیمی و بعد دیگر سرزمین میانه خواهد پرداخت.

بنابراین با انتشار این تصویر و مشخص شدن بازه زمانی روایت سریال ارباب حلقه‌ها، تئوری ساخت سریال بر اساس دوره ناخوانده زندگی آراگورن به شکل کامل رد میشود. لازم به ذکر است که در دوره‌ی دوم که در مدت زمان ۳۴۴۱ سال به طول می‌انجامد شاهد اتفاقات بسیاری خواهیم بود که ساخت حلقه‌های مختلف برای هر یک از نژادها و همچنین ساخت حلقه‌ی یگانه توسط سائرون یکی از آن‌ها بوده است. انتشار این تصویر موجی از حدس و گمان‌ها و البته تئوری از داستان نهایی این سریال را به وجود آورده است و بسیاری از طرفداران ارباب حلقه‌ها، متصور هستند که شبکه‌ی آمازون قصد دارد تا تمرکز خود را بر روی داستان‌های گفته نشده از سرزمین یا جزیره نومه‌نور قرار دهد و سپس سقوط و نابودی آن را در راستای قدرت گرفتن سائرون و ساخت حلقه‌های یگانه روایت کند. در نهایت باید منتظر ماند و دید که شبکه‌ی آمازون در سال ۲۰۲۰ با چه داستانی، بلاک‌باستر جدید تلویزیونی خود را تولید و پخش خواهد کرد

منبع: Coming soon
حسین بوذری

حسین بوذری

سردبیر وبسایت دنیای سینما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *