خانه / اخبار / لیست منتخب حلقه منتقدین لس آنجلس و شیکاگو معرفی شد / «رما» بهترین و موفق‌ترین فیلم سال

لیست منتخب حلقه منتقدین لس آنجلس و شیکاگو معرفی شد / «رما» بهترین و موفق‌ترین فیلم سال

پس از موفقیت بزرگ آلفونسو کوارون با فیلم «رُما» در جشنواره ونیز، اکنون منتقدین لس آنجلس (تایمز) و شیگاگو (سان‌تایمز) نیز لب به تحسین اثر جذاب و تاثیرگذار کارگردان مکزیکی گشودند. اثر سیاه و سفید کارگردان برنده‌ی جایزه اسکار، بعنوان بهترین فیلم سال از دید این دو روزنامه‌ی معتبر معرفی و انتخاب شد. در این دوره، منتقدین لس آنجلس جایزه هنرمند سال (یک عمر دستاورد) را به انیمه‌ساز مشهور ژاپنی، هایائو میازاکی اهدا کردند. «رُما» در حالی بعنوان یکی از تحسین‌ برانگیرترین اثر سال معرفی میشود که سال قبل، فیلم «مرا با نامت صدا بزن» نیز از تحسین اکثریت منتقدین برخوردار شد اما در نهایت در مراسم اسکار تنها به جایزه «بهترین فیلمنامه اقتباسی» بسنده کرد. با دنیای سینما همراه باشید تا نگاهی به لیست منتخب منتقدین لس آنجلس و شیکاگو داشته باشیم:

لیست منتخب حلقه منتقدین لس آنجلس

لیست منتخب حلقه منتقدین لس آنجلس

بهترین فیلم

  • «رُما»
  • انتخاب دوم: «سوختن»

بهترین کارگردان

  • دبرا گرانیک برای «هیچ ردی باقی نگذار»
  • انتخاب دوم: آلفونسو کوارون برای «رُما»

بهترین بازیگر نقش اول مرد

  • ایتن هاوک برای «اولین اصلاح شده»
  • انتخاب دوم: بن فاستر برای «هیچ ردی باقی نگذار»

بهترین بازیگر نقش اول زن

  • اولیوا کُلمن برای «سوگلی»
  • انتخاب دوم: تونی کولت برای «ارثی»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • استیو یون برای «سوختن»
  • انتخاب دوم: هیو گرانت برای «پدینگتون ۲»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

  • رجینا کینگ برای «اگر خیابان بیل زبان داشت»
  • انتخاب دوم: الیزابت دبیکی برای «بیوه ها»

بهترین فیلمنامه

  • نیکول هولوفکنر، جف ویتی برای «هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟»
  • انتخاب دوم: دبورا دیویس، تونی مک‌نامارا برای «سوگلی»

بهترین انیمیشن

  • «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی»
  • انتخاب دوم: «شگفت‌انگیزان ۲»

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان

  • «سوختن» از کره جنوبی و «دزدان فروشگاه» از ژاپن (به طور مشترک)

بهترین مستند

  • «طفره روها»
  • انتخاب دوم: «مراقب فاصله بودن»

بهترین فیلمبردای

  • آلفونسو کوارون برای «رُما»
  • انتخاب دوم: جیمز لاکستون برای «اگر خیابان بیل زبان داشت»

بهترین تدوین

  • جاشوا آلتمن و بینگ لیو برای «مراقب فاصله بودن»
  • انتخاب دوم: آلفونسو کوارون و آدام گاف برای «رُما»

بهترین موسیقی متن

  • نیکلاس بریتل برای «اگر خیابان بیل زبان داشت»
  • انتخاب دوم: جاستین هورویتز برای «نخستین انسان»

بهترین طراحی صحنه

  • هانا بیچلر برای «پلنگ سیاه»
  • انتخاب دوم: فیونا کرامبی برای «سوگلی»

جایزه یک عمر دستاورد

  • هایائو میازاکی

جایزه فیلم تجربی

  • داگلاس ادواردز «مه سبز»

جهت مشاهده لیست منتخب حلقه منتقدین شیکاگو بر روی نوار زیر کلیک کنید!

لیست منتخب حلقه منتقدین شیکاگو

لیست منتخب حلقه منتقدین شیکاگو

بهترین فیلم: «رُما»

بهترین کارگردان: آلفونسو کوارون «رُما»

بهترین بازیگر نقش اول مرد: ایتن هاوک «اولین اصلاح شده»

بهترین بازیگر نقش اول زن: تونی کولت «ارثی»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: ریچارد ای. گرانت «هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: اولیوا کُلمن برای «سوگلی»

بهترین فیلمنامه اصلی: پل شریدر «اولین اصلاح شده»

بهترین فیلمنامه اقتباسی: بری جنکینز «اگر خیابان بیل زبان داشت»

بهترین انیمیشن: «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی»

بهترین مستند: «مراقب فاصله بودن»

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان: «رُما»

بهترین فیلمساز نوظهور: بینگ لیو «مراقب فاصله بودن»

بهترین بازیگر نوظهور: السی فیشر «کلاس هشتم»

بهترین تدوین: آلفونسو کوارون و آدام گاف «رُما»

بهترین فیلمبرداری: آلفونسو کوارون برای «رُما»

بهترین موسیقی اصلی: نیکلاس بریتل «اگر خیابان بیل زبان داشت»

بهترین طراحی صحنه: «سوگلی»

بهترین جلوه های ویژه تصویری: «نابودی»

منبع: ورایتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *